Wady i zalety outsourcingu IT

Podziel się

Fundamentalną zaletą korzystania z obsługi informatycznej jest redukcja kosztów w firmie, która pojawia się wraz ze zmniejszeniem ilości zatrudnionych osób odpowiedzialnych za dział IT. Ale to nie wszystko, ponieważ outsourcing ma wiele zalet. Zapewnia dostęp do kadry pracowników z każdej dziedziny informatyki, dzięki temu nie trzeba szukać specjalistów w wybranych segmentach – wszystko otrzymują Państwo pod jednym numerem telefonu.

Przedsiębiorstwa korzystające z obsługi informatycznej otrzymują wsparcie i zapewniony czas reakcji na zgłaszane problemy, korzystanie z tego typu usługi jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku dużej liczby obowiązków. W przypadku kiedy firma zajmuje się wieloma sprawami w tym samym czasie nie jest możliwe żeby zadbać o każdy szczegół. Dlatego z pomocą przychodzimy jako firma zajmująca się kompleksową obsługą informatyczną. Przerzucenie odpowiedzialności całej infrastruktury IT na firmę zewnętrzną pozwoli skupić się na rozwijaniu własnej firmy. Outsourcing może przyczynić się do większego zadowolenia pracowników.

Poniżej został zamieszczony plik z podsumowaniem zalet oraz przedstawieniem wydatków związanych z zatrudnieniem pracownika a firmy zewnętrznej do obsługi infrastruktury IT. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją.

Tak jak wszystko inne również outsourcing ma swoje słabsze punkty. Wybór niekompetentnej firmy może wiązać się z poważnym ryzykiem utraty danych lub wycieku poufnych informacji. Obie kwestie są bardzo istotne dlatego wybór firmy IT powinien być przemyślany i odpowiednio zatwierdzony umową np. NDA.

Podsumowując outsourcing ma wiele zalet ale również wady, jednak biorąc pod uwagę ilości i powagę różnych aspektów outsourcing jest usługą która daje poczucie bezpieczeństwa, usprawnienie działania firmy oraz obniżenie kosztów. Przyjmowanie praktyk od specjalistów oraz możliwość nauki czegoś nowego są również jednymi z największych zalet firm IT.

Pobierz program dla swojego systemu
Windows

MacOS

Linux

Pomoc zdalna

Zdalne połączenie z komputerem znajdującym się na drugim końcu biura lub świata.

Darmowa konsultacja

Najlepsza współpraca zaczyna się od tego formularza.