Outsourcing IT – Dlaczego warto korzystać?

Podziel się

Outsourcing IT – Dlaczego warto korzystać?

W czym outsourcing usług informatycznych może pomóc twojej firmie? Jaka jest definicja outsourcingu IT? Dowiedz się, jakie są jego rodzaje i zalety. Przygotowaliśmy poradnik, w którym dokładnie i „ludzkim językiem” wyjaśniamy, dlaczego również Twoja firma powinna skorzystać z usług outsourcingu IT.

Co to jest outsourcing?

Outsourcing jest procesem polegającym na angażowaniu osoby trzeciej lub organizacji spoza firmy, lokalnie lub na arenie międzynarodowej, fizycznie lub zdalnie, do obsługi określonych działań biznesowych. Jest to powszechna praktyka biznesowa, która pozwala różnym firmom, bez względu na ich wielkość, rozwijać się w dowolnym momencie, bez dużego ryzyka i nakładów finansowych.

Co to jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to korzystanie z usług zewnętrznego usługodawcy w celu zapewnienia wybranych lub wszystkich usług serwisowych i informatycznych wymaganych przez firmę, w tym zarządzania infrastrukturą, strategii kierowania i obsługi technicznej. Każde przedsiębiorstwo może zatrudniać jednego dostawcę do wszystkich swoich zagadnień informatycznych lub wielu dostawców usług IT w celu dostarczania różnych elementów.

Outsourcing IT to korzystanie z usług zewnętrznej firmy informatycznej. Wiele mniejszych i większych firm, a także instytucji zleca przechowywanie danych na zewnątrz własnego przedsiębiorstwa, ponieważ taniej jest zawrzeć umowę z podmiotem zewnętrznym niż zakupić i utrzymać odpowiednie urządzenia do bezpiecznego przechowywania danych.

Najbardziej popularne usługi to:

– tworzenie stron internetowych

– hosting

– projektowanie i wdrażanie oprogramowania i aplikacji

– zarządzanie witryną / aplikacją

– kompleksowa obsługa IT

– administracja serwerami

– helpdesk IT

– wdrożenia RODO

– audyty IT

– bezpieczeństwo IT

– tworzenie i zarządzanie bazami danych

– zarządzanie serwerami

Dlaczego firmy zlecają usługi IT?

Firmy i instytucje poszukują wydajnych, skutecznych i wyspecjalizowanych usługodawców, którzy ostatecznie stają się ich partnerami biznesowymi na lata. Jest mnóstwo powodów, dlaczego małe i duże firmy zlecają polecanej radomskiej firmie informatycznej outsourcing IT. Ich najczęstszymi
przyczynami są:

  • Zwiększenie koncentracji firmy
  • Dostęp do wielu możliwości
  • Kontrolowanie i obniżanie kosztów operacyjnych
  • Zwiększone wykorzystanie zasobów zewnętrznych

Zalety outsourcingu IT

Oszczędność pieniędzyDzięki outsourcingowi IT możesz cieszyć się znacznymi oszczędnościami: niższym kosztem utrzymania infrastruktury oraz usług IT bez konieczności zatrudniania szeregu specjalistów.

Zyskujesz zespołu doświadczonych ekspertów do twojej dyspozycjiOutsourcing IT pozwala korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z różnych dziedzin IT.

Stały dostęp do helpdesk IT i rozwiązywanie problemów nawet w ciągu 30 minut od ich zgłoszenia.

Oszczędność czasu. Dostawca usług outsourcingu IT zapewnia Ci szeroki pakiet propozycji, dzięki czemu nie musisz zatrudniać i szkolić nowych pracowników i sam dokształcać się w temacie IT.

Możliwość skupienia się na własnym biznesie. Oddelegowanie kwestii związanych z IT pozwala na pracę z klientami bez konieczności poświęcania czasu na zbędne i czasochłonne zadania.

Szukasz firmy oferującej usługi outsourcingu IT? Zaufaj specjalistom!

W przypadku małych i średnich firm przydzielanie określonego zadania lub usługi projektowej zewnętrznym dostawcom jest czymś powszechnym. Jeśli chodzi o zarządzanie IT, istnieje wiele firm, które korzystają z outsourcingu IT. Daje im to dostęp do wielu zasobów oraz infrastruktury.

Outsourcing IT w Radomiu, Warszawie i okolicach – popularne usługi

Jedną z popularnych usług IT zlecanych firmom zewnętrznym jest projektowanie i wykonywanie stron internetowych, wdrażanie RODO, usuwanie awarii czy administracja serwerownią. Na przykład radomska firma IT e-Support w ramach outsourcingu IT oferuje również takie usługi jak ochrona przed wirusami, odzyskiwanie danych, tworzenie kopii danych zapasowych, audyty IT, ochrona danych osobowych, sprzęt i oprogramowanie oraz zdalny helpdesk IT.

Outsourcing IT. Zamów bezpłatne konsultacje już teraz!

Żyjemy w czasach innowacyjnej gospodarki. Ten niezwykły wynalazek wymaga ułatwia pracę wielu firm, przedsiębiorstw i instytucji. W związku z tym, jeśli potrzebujesz wsparcia w jakiejkolwiek kwestii związanej z IT, zapraszamy do kontaktu. Radomska firma e-Support oferuje usługę outsourcingu IT nie tylko w Warszawie, Radomiu i okolicach, ale również zdalnie i w razie potrzeby z dojazdem do klienta.

Pobierz program dla swojego systemu
Windows

MacOS

Linux

Pomoc zdalna

Zdalne połączenie z komputerem znajdującym się na drugim końcu biura lub świata.

Darmowa konsultacja

Najlepsza współpraca zaczyna się od tego formularza.